fbpx

5 padomi, kā attīstīt savas QA-prasmes

Pašattīstība ir viena no galvenajām testētāja profesijas sastāvdaļām. Lasiet rakstā, kā nostiprināt QA-zināšanas un kļūt par pieprasītu speciālistu.

Kad testēšana tikai sāka attistīties ka patstāvīgs programmatūras izstrādes posms, prasības testētāju spējām un zināšanām vēl nebija tik lielas kā šodien.

Augsto tehnoloģiju vidē pieauga pieprasījums pēc kvalitatīviem IT risinājumiem, tādējādi palielinot prasības QA-inženieru prasmēm.

Katru dienu parādās optimizētas pieejas, jauni instrumenti, mainās testēšanas principi. QA-speciālistiem ir nepieciešams pielāgoties strauji mainīgiem nosacījumiem lai apmierinātu gan lietotāju gan uzņēmēju prasības.

Tālāk mēs pastāstīsim kam ir vērts pievērst uzmanību iesācējam testētājam lai nostiprinātu QA-zināšanas.

1. Uzlabojiet savas komunikācijas prasmes

Pat no paša intervijas sākuma var saprast, vai kandidāts der testētāja darbam vai nē. Vai cilvēks ir atvērts, vai prot pareizi izteikt savas domas, vai ir ieinteresēts sarunā — lūk, kas pirmkārt tiek ņemts vērā.

QA-speciālisti strādā komandā un nepārtraukti mijiedarbojas gan savā starpā, gan ar izstrādes un biznesa analīzes komandām, un tāpēc ir svarīgas komunikācijas prasmes. Kādas rakstura īpašības ir nepieciešams attīstīt lai efektīvāk veidot komunikāciju?

Prasme uzdot pareizos jautājumus īstajā laikā ir veiksmīgas komunikācijas atslēga. Komandas dalībniekiem nav lieka laika lai izskatītu neskaidros jautājumus. Tāpēc ir labāk sniegt maksimāli daudz informācijas par šo problēmu lai ātrāk to atrisināt.

Ne mazāk svarīgi produktīvas komunikācijas elementi ir prasme būt uzmanīgam klausītājam, ar cieņu izturēties gan pret sevi, gan pret kolēģiem. Neatraujiet uzmanību, kad jums sniedz jebkuru informāciju, pat ja jums šķiet, ka tā ir mazsvarīga. Noskaidrojiet, ja kaut ko neesat sapratuši vai nav dzirdējuši. Tādā veidā jūs varēsiet orientēties jaunākajos notikumos un saīsināsiet laiku problēmu risināšanai.

Kā var attīstīt šādas prasmes? Ir daudz dažādu veidu, bet mēs izstrādājām efektīvākus variantus.

Noskaidrojiet, vai jūsū uzņēmumā ir kompetences centrs, kur speciālisti dalās ar savām zināšanām un pieredzi. Šī ir lieliska iespēja uzlabot savas komunikācijas prasmes, kā arī iepazīties ar interesantiem cilvēkiem. Bet ja jūsu darba vietā nav nekā līdzīga, pamēģiniet to organizēt paši.

Apmeklējiet tematiskus pasākumus: konferences, hakatonus, IT brokastus. Tur var atrast pieredzējušus speciālistus, uzzināt daudz jauna un patrenēties runāt QA valodā. Turklāt, jūs varat paši izrādīt iniciatīvu un uzstāties konferencē savā uzņēmumā vai kopējā laukumā.

2. Mācāties strādāt ar dokumentāciju

Jebkurā disciplīnā viss sākas ar pamata zināšanam. Atcerieties Stīvu Džobsa vai Bilu Geitsu. Pat tādas izcilas personības uzsāka savu darbību garāžā un guva panākumus tikai pēc daudziem centīga darba gadiem.

Testēšanā ir svarīgi prast izmantot tehnikas un stratēģijas, atšķirt testēšanas veidus un saprast kādiem mērķiem tos izmanto. Tāpat ir nepieciešams iemācīties aprakstīt defektus tādā veidā, lai pat jūsu vecmāmiņa varētu tos atveidot izlasot bug-atskaiti.

Darbs ar dokumentiem ir vēl viena neatņemama sastāvdaļa, jo visam pārbaudem ir jābūt piefiksētam testēšanas dokumentācijā un rezultātiem — kvalitātes pārskatā. Iesācējiem ir nepieciešams trenēt dokumentu pareizas sagatavošanas prasmes, tie nosaka atbildības līmeni un nopietnu attieksmi pret komandas darbu.

Otra testēšanas puse ir tehniskās zināšanas. Iedomājieties, ka jūs nokļuvāt projektā, kur ir nepieciešams nodrošināt programmatūras, kura pamatā ir mākslīgais intelekts vai sarežģīta tīkla struktūra, kvalitāti.

Bez darba principu un to mijiedarbības izpratnes būs grūti iedziļināties testēšanas jomā un iet uz priekšu savā karjerā.

Ja jums nav ne laika, ne vēlēšanās izprast teoriju pašam, mūsu lieliskie QA Academy pasniedzēji būs priecīgi dalīties savā pieredzē profesionālās attīstības kursā «Programmatūras testēšanas pamati».

3. Iepazīstieties ar programmatūras izstrādes metodoloģijam

Lai kļūtu par labu speciālistu ir nepieciešams saprast programmatūras izstrādes pieejas. Elastīga metodika, Agile un DevOps ir populārākās.

Sākumā jums nevajadzēs iedziļināties procesos, tomēr pamatzināšanas ir nepieciešamas.

Attīstība testēšanas jomā ir tieši atkarīga no izpratnes par procesu kārtību projektā. Lomu un pienākumu sadalījuma zināšanas nodrošinās efektīvu komunikāciju un koordinētu darbu komandā.

4. Uzziniet vairāk par programmatūras dzīves ciklu

Visi IT risinājumi iziet vairākus posmus: analīze, projektēšana, izstrāde, testēšana un tehniskais atbalsts. Tādu procesu vēl sauc par programmatūras izstrādes dzīves ciklu.

Kā jūs varētu nojaust, QA-speciālisti tiek piesaistīti darbam testēšanas stadijā. Bet mēdz būt arī izņēmumi. Ar optimizētu pieeju rašanos un atkarībā no projekta īpašībām testētāji var pieslēgties jebkurā dzīves cikla posmā.

Jebkurā gadījumā ir svarīgi lai būtu priekšstats par visiem dzīves cikla posmiem: kas par ko atbild un kas notiek katrā no posmiem. Tas palīdzēs ātrāk iejusties projektā.

5. Neapstājieties pie sasniegtā

Pastāvīgi mainīgā IT vidē, pat ekspertiem ir nepieciešams pielāgoties jaunām pieejām un programmatūras testēšanas metodikam.

QA-pasaulē priekšrocības ir merķtiecīgiem un paškritiskiem darbiniekiem, kas ir spējīgi patstāvīgi attīstīt savas prasmes.

Iesācējiem ir īpaši svarīgi nemitīgi pilnveidot savas zināšanas. Ir vairāki rīki, kas paātrinas šo procesu: elektroniskās un fiziskās rokasgrāmatas, vebināri, treniņi, kursi un daudz kas cits.

Bet praktizēties var ikdienā. Visu, kas ir ap jums, var notestēt. Piemēram, kā pārbaudīt zīmuļa kvalitāti? Var izdomāt vairākas pārbaudes, viss atkarīgs no fantāzijas. Vai krāsa un cietība atbilst uz iepakojuma norādītajiem parametriem, vai otrā galā ir dzēšgumija un tā tālāk.

Ir arī vairākas programmatūras, ar kuriem var trenēties meklēt defektus. Bug Bounty — ir viena no tām. Daudzi izstradātāji pieliek to savam produktam. Lietotāji atrad kļūdas un saņem par to atlīdzību, tādējādi ļaujot uzlabot IT-risinājumus.

Tādā veidā var viegli attīstīt savu radošumu, tas palielinās ideju skaitu pārbaudēm un palīdzēs atrast dziļi slēptos defektus.

Rezumējot

Pēdējais vārds programmatūras kvalitātes jautājumā tiek dots gala lietotājiem. Viņu pieprasījums aizvien pieaug, tādējādi palielinot prasības programmatūru kvalitātei. Attiecīgi pieaug pieprasījums pēc kvalificētiem testētājiem.

Karjeras izaugsmei un profesionālai attīstībai QA jomā ir nepieciešamas ne tikai stipras tehniskās zināšanas, bet arī saskarsmes prasmes, spēja strādāt ar dokumentāciju un izpratne par pasaules IT procesiem. Uzlabojiet savas zināšanas par programmatūras testēšanu progresīvā kursā, kur jūs varēsiet vēl dziļāk ienirt testētāja profesijā.

Pie ziņu saraksta