fbpx

Kādas QA-tendences mums nesīs 2021.gads?

Ko gaidīt no QA nozares 2021.gadā un kādas prasmes attīstīt lai paliktu par pieprasītu speciālistu. Meklējiet atbildes šajā rakstā.

Programmatūras testēšanas nozīme pieaug ar katru gadu un testētājs kļūst par lielās komandas neaizvietojamu spēlētāju. Un tas nav brīnums, jo lietotājiem ir augstas prasības programmatūras produkta kvalitātei. Lai tām atbilstu, QA nozare nepārtraukti un aktīvi attīstās.

Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kāda būs programmatūras testēšana 2021.gadā.

1. Mašīnas mācīšanās un mākslīga intelekta ieviešana.

Tehnoloģijas ļauj veidot sarežģītu ekosistēmu, tāpēc interese par mākslīga intelekta (MI) un mašīnu mācīšanu (MM) īstenošanu turpina pieaugt.

Gaidāms, ka šogad arvien vairāk uzņēmumu izveidojot QA-stratēģiju izdarīs likmi uz MI vai MM. Šīs tehnoloģijas ļauj veidot procesus, kas prasa minimālu cilvēka kontroli. Vēl viena priekšrocība ― pamatotu uz mākslīga intelekta vai mašīnu mācīšanu risinājumu izmantošana defektu prognozēšanai.

Šīs tendences ieviešana ļaus optimizēt QA-komandas darbu un nodrošināt kvalitatīva koda piegādi.

2. IoT iespēju izpēte

Ideja apvienot dažādus objektus vienotā tīklā ieguva nosaukumu lietu internets (Internet of Things, IoT). Pēdējos gados šī koncepcija strauji attīstās, bet ar plašu 5G ieviešanu jāsagaida jauno intereses pieaugumu par to.

Lai efektīvi testēt risinājumus, pamatojoties uz šis tehnoloģijas bāzes, jāpievērš uzmanība mērogojamībai, pielāgošanās spējai un veiktspējai. Svarīgu lomu spēlē modelēšana un ekosistēmas iespējamu ierīču dažādu kombināciju analīze.

3. Mobilo aplikāciju testēšana

Totāla lokdauna laikā lietotāji visā pasaulē noteica mobilo aplikāciju ar izglītības un izklaidējošu saturu jaunu izmantošanas rekordu. Pēc strauja lejupielāžu skaita pieauguma likumsakarīgi seko lietotāju prasību pieaugums.

Tagad lietotāji vēlas izmantot funkcionālo programmatūru, kas darbojas efektīvi un nodrošina konfidenciālās informācijas drošību.
Šajā gadā mums bieži nāksies veikt lokalizācijas un UX pārbaudes.

4. Pāreja uz Agile

Elastīgas metodoloģijas pašas par sevi nav jaunums. Bet šogad ir gaidāma visu, kas veltīja nepietiekami daudz uzmanības procesu optimizācijai, paātrināta pāreja uz līdzīgām metodēm.

Elastīgu metodoloģiju priekšrocības veido biznesa grupu tehnisko sadarbību, kad izstrādātāji un QA-komandas nav izolēti.

Lai ātri iekļauties darbā šādā projektā, testētājam jābūt komunikācijas prasmem komandā un ar pasūtītāju. Apmācība progresīvā kursā palīdzēs izveidot dažas komunikācijas prasmes, tai skaitā angļu valodā.

5. Procesu automatizācija

Tā ir vēl viena ilgstoša tendence, kas nezaudē savu aktualitāti. Automatizācija ļauj samazināt QA-speciālista veicamas pārbaudes un optimizēt procesus.

Par svarīgu tendenci kļūs manuālas un automatizētas testēšanas līdzsvara meklēšana lai izvairītos no hiperautomatizācijas.

Gaidāms, ka nākamajā gadā uzņēmumi dos priekšroku inženieriem, kas ne tikai prot rakstīt autotestus, bet ir pazistami ar testēta programmatūras produkta nozares specifiku. Apgūt nepieciešamās prasmes, jus varēsiet specializētajā Akadēmijas kursā.

6. Drošības testēšana

Aktīvā digitālā transformācija dod mums iespēju uzticēt programmatūras produktiem dažadus uzdevumus un darbības. Mēs katru dienu izmantojam lietojumprogrammas lai veiktu finanšu operācijas, komunikāciju, rūpēties par veselību un mācīties. Tas palielina mūsu digitālās pēdas, jo mēs uzticamies gigabaitus personiskās informācijas. Nav brīnums, ka drošības prasības programmatūrai aug ģeometriskā progresijā.

Vēl viens šīs tendences pastiprināšanas faktors ― masveida pāreja uz darbu no mājām. Uzņēmumiem ir nepieciešams nodrošināt datu aizsardzību un izturību pret potenciālajiem kiberuzbrukumiem.

Tāpēc drošības testēšana kļūs par nākamā gada tendenci. QA-speciālistiem būs jāveic daudzas pārbaudes, to skaitā:

  • server-side ievainojamību meklēšana
  • client-side defektu noteikšana
  • autentifikācijas un autorizācijas mehānismu “vāju vietu” definēšana

7. Integrētās pieejas atbalsts

Tas ir stratēģiski svarīgs virziens, kura ietvaros QA-stratēģija tiek veidota, pamatojoties uz konkrētas programmatūras prasībām. Tas nozīmē, ka šogad testēšanas komandas tiks veidotas pēc programmatūras produkta iespēju un prasību padziļinātas analīzes.

Šāda pieeja ļauj ietaupīt QA-profesionāļu laiku un izvairities no liekām iterācijām. Tā arī ļauj veikt dažas pārbaudes paralēli viena otrai, kas samazinā relīzes sagatavošanas periodu.

Tagad testētājiem arvien biežāk jāstrādā jauktās komandās, kur sadarbojas eksperti no dažādām jomām.

Rezumējot

Informācijas tehnoloģijas strauji attīstās un maina pasauli mums apkārt. Jaunas pieejas darba organizācijai, nepārtraukta digitālo pakalpojumu jomas pilnveidošana un ierastu procesu automatizācija ― tas viss ir mūsu tagadnes neatņemamas sastāvdaļas.

Bet tāda strauja IT risinājumu integrācija mūsu ikdienas dzīvē veido aizvien pieaugošās lietotāju prasības. Gaidāms, ka programmatūra saglabās augstu veiktspēju, paliks funkcionāla un ir aizsargās pret kiberuzbrukumiem.

Garantēt programmas produktu pievilcību un efektivitāti ļauj kvalitātes nodrošināšana. QA-industriju jaunajā gadā gaida aktīva attīstība, jaunu tehnoloģiju ieviešana un atbilžu meklēšana uz jaunajiem izaicinājumiem.

Kvalitātesi inženieriem būs jāveic kārtējo tehnoloģisko soli uz priekšu. Ja arī jūs vēlaties pievienoties šīs nozares attīstībai un apgūt jaunu, interesantu darbu, pierakstieties uz testēšanas kursiem.

Pie ziņu saraksta