fbpx

No kādām profesijām atnāk testēšanā? 2. Daļa

Šajā rakstā turpinām iepazīstināt jūs ar QA Academy absolventiem, kuri savulaik nolēma mainīt profesiju un atnāca programmatūras testēšanā.

Dmitrijs, biologs.

Kāda bija jūsu iepriekšēja profesija?

Pēc izglītības esmu biologs. Bet šajā profesijā nekad nav nācies strādāt. Iemeslu ir daudz. Tas ir gan maza alga, gan vājš pieprasījums pēc šo profesiju pārstāvjiem mūsu valstī.

Kāpēc jūs nolēmāt mainīt profesiju?

Domāju, katram cilvēkam dzīvē pienāk tāds laiks, kad gribas izmēģināt kaut ko jaunu, realizēt sevi pilnīgi citā jomā. Lūk, arī man ir pienācis tas brīdis, un es nolēmu nomainīt darbības jomu.

Kāpēc jūs izvēlējāties programmatūras testētāja profesiju?

Profesiju ieteica draugi no IT uzņēmumiem, ka arī daudz lasīju par šo profesiju internetā. Programmatūras testētāja profesija ieinteresēja ar ātru karjeras izaugsmes iespēju, labu atalgojumu, attīstības iespēju IT jomā, kā arī ar savu angļu valodas zināšanu uzlabošanu.

Kāpēc tieši QA Academy?

Labas atsauksmes par šīs kompānijas kursiem, kā arī pieņemama cena. Turklāt ieteica paziņas. Ērta kompānijas biroja atrašanās vieta.

Kā bija organizēts mācību process? Kas bija visgrūtākais? Vai palīdzēja pasniedzēji?

Mācību process bija grūts, bet interesants. Pasniedzēji ļoti palīdzēja. Kursos bija nepieciešams maksimāli uzmanīgi klausīties kuratora lekcijas, un viņš skaidroja visu ļoti saprotami un detalizēti. Stažēšanā visgrūtākais bija tas, ka visi uzdevumi bija angļu valodā, bet mans līmenis nav augstāks par Pre-intermediate. Arī izpildes termiņi ļoti bieži bija saspiesti, un daudzi uzdevumi bija jāizpilda ātri, un, tā kā pieredzes nav bijis vispār, tad uzdevumi bija veikti ne tik kvalitatīvi, kā gribētos. Bet tehniskie kuratori palīdzēja tikt skaidrībā, kas ļoti palīdzēja.

Pie kāda projekta jūs šobrīd strādājat?

Nodarbojos ar Android un iOS mobilo aplikāciju testēšanu.

Vai jūs nenožēlojāt savu lēmumu mainīt profesiju?

Nē, nenožēloju. Tā ir neatsverama pieredze. Gribētos ātrāk pabeigt pārbaudes laiku un kļūt par pilntiesīgu uzņēmuma darbinieku.

Vladislava, tehniskais tulks.

Kāda bija jūsu iepriekšēja profesija?

Biju vadītāja vietniece un biroja administratore.

Kāpēc jūs nolēmāt mainīt profesiju?

Es neteikšu, ka tas ir radikāla darbības jomas maiņa. Es 3 gadus nodarbojos ar start-up projektu.

Manos pienākumos starp citu ietilpa gala produkta pārbaudes. Tāpēc pašreizējais darbs sasaucas ar iepriekšējo.

Kāpēc jūs izvēlējāties programmatūras testētāja profesiju?

Es domāju, ka nav nekas labāks, kā atrast nodarbošanos, kurā ir gatavs ienirst ar galvu. Priekš manis tas ir testēšana. Tas ir tas, ar ko man patīk nodarboties un gribas attīstīties un pilnveidoties.

Kāpēc tieši QA Academy?

Palīdzēja kontekstuālā reklāma. Laikā, kad es ir biju ieinteresēta iegūt attiecīgo kvalifikāciju, atradu reklāmu Facebook par skolēnu uzņemšanu grupā. Iepazinos ar noteikumiem, izlasīju atsauksmes un nolēmu pamēģināt.

Kā bija organizēts mācību process? Kas bija visgrūtākais? Vai palīdzēja pasniedzēji?

Tika veikti vebināri par dažādām tēmām (teorija), konsultācijas pēc praktiskiem uzdevumiem. Vissarežģītāk bija atrast laiku mājas darbu izpildei, jo tieši tajā brīdī man ta katastrofāli pietrūka. Pasniedzējs atbildēja uz jautājumiem lekciju laikā, stāstīja par kļūdām mājas darbos. Es varēju vērsties ar jautājumiem arī uzdevumu izpildes laikā.

Pie kāda projekta jūs šobrīd strādājat?

Pie projekta lidzīgam “veikalam uz dīvāna”mājas lapas.

Vai jūs nenožēlojāt savu lēmumu mainīt profesiju?

Pēc profesijas esmu tulks. Var teikt, ka esmu nomainījusi profesiju, pirms 4 gadiem.

Un nemaz par to nenožēloju.

 

Kopsavilkums

Kā redzat, testēšanā patiešām atnāk no dažādām profesionālajām jomām. Jūsu izglītība vai iepriekšējā darba vieta nespēlē lomu.

Galvenais ir vēlme attīstīties sev jaunajā virzienā. Jo tad jums būs iespēja pārvarēt visas grūtības, iegūt nenovērtējamu pieredzi un atrastu savu vietu IT jomā. Bet sākt var no QA Academy kursa Programmatūras testēšanas pamati.

Pie ziņu saraksta