No kādām profesijām atnāk testēšanā? 1. daļa

Par vienu no reāliem un efektīvākajiem veidiem, kā “iesakņoties” IT nozarē, tiek uzskatītа programmatūras testētāja profesija. Šobrīd testētāji ir nepieciešami gan katrā IT kompānijā gan jebkurā organizācijā ar savu programmatūras izstrādes nodaļu.

Tātad darbiekārtošanas problēmu pat iesācējiem speciālistiem nav.

Galvenais ir iepazīt profesiju un iegūt praktisku pieredzi darba uzdevumu risināšanā.

Kā var kļūt par testētāju?

Pašlaik, saņemt testēšanas speciālista kvalifikāciju var augstākās izglītības ietvaros. Tomēr ne visi ir gatavi tērēt piecus gadus lai iegūtu jaunu profesiju. Turklāt, mācību maksa universitātēs ir diezgan augsta.

Kvalitatīvi sagatavoties īsos termiņos, pie tam neskarot budžetu, var QA Academy kursos.

Sagatavojot vairāk nekā divus tūkstošus testētājus mēs QA Academy precīzi zinām, ka kļūt par testētāju var jebkurš cilvēks neatkarīgi no iepriekš iegūtās izglītības.

Un lai to pierādītu, mēs aprunājāmies ar mūsu Akadēmijas absolventiem, kuri atnāca no ļoti dažādām nozarēm, bet šobrīd strādā testēšanā. Mēs uzdevām viņiem visiem vienādus jautājumus, un, lūk, ko uzzinājām.

Polina, vēsturniece.

Kāda bija jūsu iepriekšēja profesija?

Es strādāju par sekretāri vidusskolā. Manos darba pienākumos ietilpa dokumentu plūsmas organizēšana, skolas direktora personīgas iedzīvotāju pieņemšanas vadīšana, skolēnu personas lietu vadīšana. Turklāt es nodarbojos ar vecāku komitejas atskaitem un ar kancelejas piederumu pasūtījumiem.

Kāpēc jūs nolēmāt mainīt profesiju?

Savā iepriekšējā darba vietā man kļuva neinteresanti strādāt. Es sapratu, ka man nav nekādu izredžu šajā organizācijā. Katru dienu es pildīju vienu un to pašu darbu bez attīstības un pilnveidošanas. Mūsu kolektīvā bija daudz gados vecāku cilvēku, bet es vēlējos lai mani kolēģi būtu jauni cilvēki-entuziasti, sava amata speciālisti.

Kāpēc jūs izvēlējāties programmatūras testētāja profesiju?

Jau no skolas gadiem interesējos par IT sfēru, uzskatīju sevi par pietiekami prasmīgu datora lietotāju. Man vienmēr patika novest visu līdz galam, jo skrupulozitāte ir viena no manām īpašībām. Mani piesaistīja iespēja piedalīties jaunu un noderīgu programmu izstradāšanā, kuri palīdzēs vienkāršot cilvēka dzīvi.

Kāpēc tieši QA Academy?

Kursu meklēšanas brīdī izrādījās ka QA Academy ir vispiemērotākais variants. Man svarīgi bija tas, ka kursa beigās studentiem tiek izsniegts sertifikāts.

Par svarīgu faktoru kļuva arī vakara nodarbību laiki un biroja ērta atrašanās vieta.

Kā bija organizēts mācību process? Kas bija visgrūtākais? Vai palīdzēja pasniedzēji?

 Mācību process bija balstīts uz lekcijām, kurās tika izskatītas galvenās tēmas.

Prezentācijas un piemēri no dzīves, ko minējis lektors, palīdzēja viegli un ātri apgūt jaunu informāciju. Visgrūtākais bija pildīt mājas darbus, bet, pateicoties pasniedzējam visi jautājumi bija atrisināti.

Pie kāda projekta jūs šobrīd strādājat?

Tagad es strādāju pie online-laukuma biznesa telpu nomai Lielbritānijā testēšanas.

Vai jūs nenožēlojāt savu lēmumu mainīt profesiju?

 Nenožēloju nevienu reizi. Ar profesijas maiņu esmu mainījusi savu dzīvi. Es pārcēlos uz galvaspilsētu, ieguvu jaunus draugus. Par to neilgu laiku, kuru strādāju jaunajā amatā, es ieguvu ļoti daudz jaunu zināšanu. Jūtu gandarījumu no tā, ka sāku nodarboties ar svarīgu un noderīgu lietu.

Аnnа, ekonomiste.

Kāda bija jūsu iepriekšēja profesija?

Pēdējo 12 gadu laikā es strādāju par ārējās ekonomiskās darbības menedžeri. Nodarbojos ar tabakas izstrādājumu piegādi Baltkrievijas Republikas teritorijā.

Kāpēc jūs nolēmāt mainīt profesiju?

Man ir divas augstākās izglītības. Bet pēc grūtniecības un dzemdību atvaļinājumа, es sapratu, ka man nemaz nav vēlēšanās turpināt strādāt pašreizējā darbā, nav perspektīvu turpmākai attīstībai un izaugsmei, uzņēmums ir uz bankrota robežas. IT-sfēra priekš manis vienmēr bija ekonomiskās stabilitātes un politiskās neatkarības saliņš.

Kāpēc jūs izvēlējāties programmatūras testētāja profesiju?

Es pētīju vakanču tirgu, kad man radās jautājums par darba vietas maiņu, un kad es redzēju IT sfēras specialitātes, tad  mēģināju atrast to, kas derētu man. Galu galā, es izvēlējos  testēšanu vairāku iemeslu dēļ: prasības, kurām es atbilstu, karjeras izaugsme, iespēja mainīt virzienu, pienācīga alga, profesijas radošums.

Kāpēc tieši QA Academy?

Es sāku interesēties par lielākajiem uzņēmumiem, kuriem ir izveidota iesācēju apmācības sistēma un ir daudz projektu. Un izrādījās, ka QA Academy ir labākais risinājums.

Kā bija organizēts mācību process? Kas bija visgrūtākais? Vai palīdzēja pasniedzēji?

Par manu pasniedzēju bija Jūlija Apanasoviča. Tā ir pasniedzēja ar lielo burtu, kura pasniedza  informāciju saprātīgi un nepieciešamā apjomā.

Pie kāda projekta jūs šobrīd strādājat?

Es strādāju pie liela aviopārvadātāja programmatūras produktu kvalitātes nodrošināšanas.

Vai jūs nenožēlojāt savu lēmumu mainīt profesiju?

Nē, es nekad atskatos. Nokļūstot uz kursiem, es vēlreiz pārliecinājos, ka esmu izdarījusi pareizo izvēli. QA Academy tā ir lieliska vieta, lai uzsāktu, daudz projektu, kvalitatīva apmācība, attīstība, augšana, labs, draudzīgs kolektīvs, viss ir tieši tas, kas nepieciešams, lai droši sākt strādāt un gūt no tā prieku.

Nākamajā rakstā mēs runāsim ar vēl divu profesiju pārstāvjiem un uzzināsim, vai viņi nenožēlo par to, ka ir kļuvuši par testētājiem.

Pie ziņu saraksta