Iepazīstieties! QA Academy programmatūras testēšanas kursa Rīgā pasniedzējs

27. februārī Rīgas Tehniskā universitātē sākas pavasara kurss “Programmatūras testēšanas pamati”.

Atgādināsim, pasniegšana notiks angļu valodā (IT sfērā bez tā nekur). Mācību formāts ir jauktais. Tas nozīmē, ka pēc auditoriju lekcijām sekos  online nodarbības. Kursa beigās klausītājiem būs jākārto eksāmens par apgūto vielu. Visi klausītāji, kas izies kursu no sākuma līdz beigām, saņems sertifikātus par kursa pabeigšanu, un labākie ‑ ieteikuma vēstules, kas kalpos par svarīgu ieguvumu, meklējot pirmo darbu testēšanā.

Kursu vadīs QA Academy pasniedzējs, pieredzējis programmatūras testētājs Aleksejs Kibriks. Grupas komplektācija rit pilnā sparā. Bet mēs tikmēr uzdevām pāris jautājumus pasniedzējam.

QA Academy programmatūras testēšanas kursa Rīgā pasniedzējs

Aleksej, sveiki! Pastāsti mazliet par sevi topošajiem studentiem.

– Sveiki! Esmu Aleksejs, man ir 30 gadi. Man ir sieva un divi bērni. Man ļoti patīk lasīt, bet pēdējā laikā paspēju izlasīt tikai materiālus, kas saistīti ar testēšanu. Patīk satikties ar draugiem un spēlēt galda spēles. Bet, kad rodas vairāk brīva laika, patīk vākt un izkrāsot plastmasas miniatūras. Šāds meditatīvs process palīdz atslābināties.

Un kā tu nonāci testēšanā?

– Tāpat kā lielākā cilvēku daļa, mūsu profesijā es atnācu no citas jomas. Esmu pabeidzis Baltkrievijas tiesību zinību institūtu, pēc specialitātes esmu ekonomists-menedžeris. Dažus gadus nostrādāju par grāmatvedi. Bet pienāca brīdis, kad es sapratu, ka tas nav mans un saistīt savu turpmāko dzīvi ar grāmatvedību es negribu. Bija nepieciešams kaut ko mainīt.

Pievērsu savu uzmanību testēšanai. Kopš bērnības esmu interesējies par datoriem, labi zināju angļu valodu. Tāpēc nolēmu izmēģināt un nokļuvu stažēšanās uzņēmumā A1QA. Veiksmīgi to izgāju un tiku ieskaitīts uzņēmuma darbinieku skaitā.

Tas iedvesmo! Kāda ir tava specializācija tagad?

– Es strādāju mobilo un sistēmas lietojumprogrammu testēšanas nodaļā. Šobrīd testējam mobilo aplikāciju, ko var atrast Google Play un App Store.

Starp citu, lietotāju atsauksmes un vērtējumi ir pietiekami augstas, ko var uzskatīt par komplimentu mūsu komandai.

– Parunāsim par nākotnes kursu. Vai tā būs tava pirmā pasniegšanas pieredze?

– Nē. Es jau vadīju QA Academy klātienes kursu. Nodarbības notika pozitīvi un nepiespiesti. Sākumā likās, ka būs grūti, jo uz QA Academy kursiem nāk gan studenti, gan cilvēki, kas stradajuši daudzus gadus savā specialitātē, kura bieži vien ir ļoti tālu no testēšanas. Kāds izrādās tehniski zinošāks un kāds ir ar datoru uz “Jūs”, kāds labi runā angliski un kāds ar grūtībām var lasīt.

Šīs atšķirības prasa no pasniedzēja elastību, pacietību, prasmes ieinteresēt un noturēt katra klausītāja uzmanību.

Es nebūšu pieticīgs un teikšu, ka man tas izdevās.

Un eksāmena rezultāti pierādīja, ka studenti ir apguvuši zināšanas un ir gatavi tos piemērot praksē.

Bet tagad apstākļi ir mainījušies. Sveša valsts, svešvaloda. Vai valodas barjera nebiedē?

– Es pārvarēju valodas barjeru, kad studiju gados braucu uz ASV, kur gribot negribot nācās uzlabot  savu angļu valodu.

Turklāt, man nākas pastāvīgi sazināties ar ārvalstu klientiem. Tāpēc esmu pārliecināts, ka šeit problēmu nebūs.

Ko tu mācīsi studentiem?

Vismaz, es mācīšu viņus testēt programmatūru. Mēs kopā meklēsim defektus, pareizi tos aprakstīsim, ienesīsim tos defektu uzskaites sistēmā, plānosim testēšanas aktivitātes un sastādīsim testēšanas dokumentāciju. Es pastāstīšu, kā novērtēt programmatūras produktu kvalitāti, un kāda ir atšķirība starp mobilo aplikāciju un lietojumprogrammu testēšanu.

Turklāt man gribas atmodināt studentos optimismu un pārliecību, ka ar centību, pūlem un vēlmi var panākt visu, atrast labu, perspektīvu darbu IT jomā un radikāli mainīt savu dzīvi uz labo pusi.

Es arī mēģināšu ieaudzināt vērīgumu, neatlaidību, vēlmi attīstīties, nevis stāvēt uz vietas, visu, kas ir nepieciešams testētājiem. Tā ka plāni ir grandiozi!

Ļoti gribētos, lai pēc kursu pabeigšanas katrs no klausītājiem ar pārliecību atzītu, ka iztērēts laiks, pūles un nauda atmaksājās ar uzviju!

– Kursi notiks RTU. Vai tu agrāk esi bijis Rīgā?

– Jā, kādreiz gadījās būt Rīgā. Studentu dzīve bija diezgan piesātināta. Tajā laikā es nodarbojos ar dejām un braucu uz Rīgu, uz Eiropas hip-hop čempionātu. Ļoti patīkamu iespaidu atstāja Vecrīga.

– Kо plāno apskatīt pilsētā šoreiz?

– Gribētos atkal pastaigāties pa Vecrīgu, aiziet pie bibliotēkas, pastaigāt pa suvenīru veikaliem, pasēdēt mājīgā krodziņā.

– Ko tu gaidi no kursa?

– Mācīšana ievērojami bagātina iekšēji un paplašina redzesloku. Turklāt, tas ir izaicinājums sev pašam: vai izdosies strādāt ar auditoriju angļu valodā, noturēt uzmanību un būt interesantam. Ceru, ka jā.

– Ko novēlēsi topošajiem studentiem?

– Nebaidieties kaut ko mainīt savā dzīvē. Ja nolēmāt ‑ dariet, neapstājieties pusceļā. Uzdrīkstieties, mācieties.

Darbs IT nozarē ‑ tas nav nepiepildāms sapnis, bet jūsu centienu rezultāts.

Starp citu, vēl ir vietas šajā grupā. Visi, kas vēlas iegūt jaunu pieprasītu profesiju ‑ pieteicieties!

Pie ziņu saraksta